Boho-Home, Sulmin 4c, 83-331 Przyjaźń

informacje techniczne

Instrukcja gwarancyjna użytkowania i pielęgnacji powłok osmo na powierzchniach obciążonych (parkiety, schody)

Powierzchnie obciążone (np. podłogi, schody) pokryte systemem Osmo charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia, zaplamienia i inne). Powłoki Osmo to zaawansowana technologicznie mieszanina naturalnych olejów (lniany, słonecznikowy, ostowy, sojowy) oraz twardych naturalnych wosków pochodzenia roślinnego (carnauba, candelila). Pigmenty wykorzystane w produktach koloryzujących Osmo mają zastosowanie w przemyśle spożywczym co oznacza, że są w pełni naturalne i ekologiczne. Produkt Osmo doskonale zabezpieczy każdą podłogę lub schody, ale nie zwolni nas z obowiązku pielęgnacji. Największym zagrożeniem dla powłok Osmo jest piasek pod obciążeniem ludzkiego ciała, ponieważ zewnętrzna powłoka jest bardzo twarda i przez to podlega zarysowaniom. Dlatego też pielęgnacja powierzchni ma kluczowe znaczenie w użytkowaniu powłok Osmo. Pielęgnując uzupełniamy powłoki twardych wosków (carnauba, candelila), które przy powierzchniach podlegają wycieraniu. Podłogi pokryte tym systemem są bardzo trwałe, a system pielęgnacji jest kompletny i łatwy w aplikacji.

Zalecenia pielęgnacji bieżącej i okresowej

 1. Po naniesieniu powłok Osmo przez czas 10 dni nie przykrywaj podłogi dywanem lub folią polietylenową (w razie konieczności przykryj tekturą falistą)
 2. Zapewnij możliwość cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu (produkt utwardza się poprzez oksydację z tlenem)
 3. Nie myj powierzchni Osmo na mokro przed upływem 10 dni od naniesienia powłok (nawet czystą wodą)
 4. Pierwszą pielęgnację (Środek do Renowacji i Czyszczenia Wosku 8016) możesz wykonać nie wcześniej niż 10 dni od naniesienia powłok Osmo.
 5. Chodzić po powierzchni możesz już następnego dnia od naniesienia powłok, ale pamiętaj aby nie użytkować ich intensywnie (np. przesuwanie mebli lub chodzenie w twardym obuwiu)
 6. Zabezpiecz meble systemem podkładek filcowych.
 7. Pod fotele z kółkami zastosuj specjalistyczne maty ochronne.
 8. Zastosuj system zbierania brudu (wycieraczki np. przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu). Prawidłowo zaprojektowany system wycieraczek powinien zawierać 3 strefy czyszczenia: zgrubną, pośrednią i osuszającą. W użytku publicznym system zbierania brudu powinien wynosić minimum 2,5 metra bieżącego ciągu czyszczącego.
 9. Usuwaj zawsze na bieżąco piasek i kurz z powierzchni Osmo (odkurzacz, ściereczka, mop)
 10. Oddziel gumowe elementy wyposażenia domu lub przedmioty od powłok Osmo (powłoki mogą reagować z gumą)
 11. Do codziennego mycia używaj środka o nazwie Wisch Fix 8016 (wg. zaleceń karty aplikacji). Podłogę zawsze należy myć wilgnym a nie ociekającym mopem (wytrzyj nadmiar wilgoci suchą szmatką)
 12. Miejscowe intensywne zabrudzenia usuwaj Środkiem do Pielęgnacji i Czyszczenia Wosku Spray 3031 lub Środkiem do Renowacji i Czyszczenia i Wosku 3029 (wg. karty aplikacji)
 13. Wszelkie widoczne uszkodzenia to nic innego jak zarysowania powierzchni powłok twardego wosku, które należy likwidować poprzez nanoszenie Środka do Renowacji i Czyszczenia Wosku 8016 (wg. karty aplikacji). W użytku domowym czynność tą należy wykonać kilka razy w roku (w przypadku widocznych uszkodzeń – ścieżek komunikacyjnych) W użytku publicznym należy stosować ten produkt minimum 1 raz w tygodniu (pielęgnacja ta może być wykonana przez użytkownika lub firmę parkieciarską)
 14. W czasie prac remontowych zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem (np. tekturą falistą)
 15. Głębokie uszkodzenia powłok Osmo należy zeszlifować delikatnie papierem o granulacji 120, następnie odpylić i nanieść
  (np. szmatką)adekwatny do zastosowanego wosk olejny (np. 3032 lub inny) we właściwej ilości powłok.